top of page

MŮJ BLOG

  • Marek Švec

Už se vám někdy stalo, že ráno prostě nešlo vstát?

Aktualizováno: 9. 4. 2018

Nic nemělo cenu, i to vstávání bylo obtížné a představa vstát a něco dělat asi tak reálná, jako zeleno fialový blikající slon. Sociální psychologové to popsali a strašně složitě pojmenovali. Mně se to stává nejčastěji ráno, tak tomu říkám Ranní depka, zkráceně Repka (s rapem to nemá nic společného).


Pánové se spoustou titulů zjistili, že Repka je způsobená nedostatečnými výstupy z našeho konání. Buď emočními, nebo finančními. Zkrátka nás nikdo nepochválí, nebo nedostaneme dostatečně zaplaceno. No a co s Repkou? Často jsme úspěšní, ale jen to nevidíme. V nejhorším pomůže zrcadlo. Tentokrát ne to v koupelně. Takové zrcátko je u mě seznam úspěchů. Sedněte si ke stolu, vezměte bílý papír a tužku a napište si všechno, co se vám v životě povedlo. No a když přijde depka, tak na takové zrcátko koukněte. To vás postaví na nohy.


Další finta je pohrát si s hormony. Ne, nemusíte si nic píchat, ani polykat. Bohatě stačí zabírat prostor, rovně a sebevědomě stát a usmívat se. Testosteron vám vystřelí jak z praku a kortizol (stresový hormon) se schová do svojí temné sluje a nevyleze. Krásně je to popsané tady: https://youtu.be/Ks-_Mh1QhMc


Každý lékař vám řekne, že nejlepší je preventivní péče. Ve zdravém těle zdravý duch. Dopřávejte si pravidelný odpočinek, jezte dobré pokrmy a hodně spěte. Když nám bude fyzicky dobře, bude nám dobře i psychicky.


A nikdy nezapomeňte na mozek. Mozek je jako úrodná hlína. Co do něj zaseju, to také sklidím. Naučte se myslet pozitivně. Dejte si výzvu. Každý den si vyfoťte jednu věc, co vám udělala radost. Nalezená pětikoruna, dobrá káva, úsměv od cizího člověka nebo to, že jste někomu pomohli. Na světě je krásně, stačí se dívat. Tak se dívejte 3 měsíce a budete žasnout, co vám v té hlíně v hlavě vyroste.


A když nic z toho nepomůže, najděte si vrbu. Nejlépe takovou vrbu, která má i dobré otázky. (Dneska se tomu říká koučink.)


14 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page