top of page

MŮJ BLOG

  • Obrázek autoraMarek Švec

O delegování a specializaci

Písnička ten umí to, a ta zas tohle to vystihuje snad nejlépě. Pokud opravdu každý bude dělat to v čem je nejlepší, dotanete se ve svých snahách nejdál.


Co je to delegování, prostě hoďte část Vaší práce na hlavu někoho jiného. Už jste uvažovali o asistentce? Já sjem prvně zkoušel najít si brigácnici. Nedávno jsem ale objevil služby virtuálních asistentek Teda jsou to lidi, ale ty platíte jen za to co pro Vás dělají. Po sekundách. 

Klasika, nestíháme zvedat telefon, když školím, nebo jsem na prohlídkách. Tak je za mě odbaví ona a jen mi napíše, o co šlo, co je vyřízené a co si opravdu vyžaduje moji pozornost. 


Virtuální asistentka mi dále pohlídá veškeré důležité termíny a já mám tak čistou hlavu. Pohládá facebook, nebo například pošle  mým jménem mail klientům k narozeninám, svátkům,… Vy tak máte čistou hlavu, ale zárověň jste v kontaktu. 


Lístečkování. Klasika všech co začínají. Kaufland, či česká distribuční vám letáky nejen může roznést, ale i natisknout a nařezat. Vy (nebo asistentka) pošlete objednávku co a kam a o nic dalšího se nestaráte. 


Focení nemovitostí již také dnes dělají specializovaní fotografové. Za tisíc korun učetřím průměrně 2 hodiny času. Nehledě na to, že ten týpek s vybavením za 200 000 to asi nafotí lépenež já a já rychleji prodám. Nehledě na video prohlídky, fotky z dronů a podobně. 


Kdysi dávno jsem si dotahoval obchody sám. Zabralo mi to asi třetinu pracovního času a polovinu mentální kapacity. Dnes mám právníka dotahovače, ketrému klienty po rezervaci předám a po podpisu kupní smlouvy si je zase vyzvednu. A já se můžu věnovat tomu, co mě opravdu baví, nebo dalšímu rozvoji svého podnikání. 


Tohle ale vyžaduje vystpoupit z komfortní zóny a práci předat.  První a zásadní je zbavit se pocitu, že si všechno uděláte úplně nejlíp. Vám tak zbude čas na nové zakázky, vymýšlení rozvoje podnikání, či na Vaše blízké. 


7 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page