top of page

MŮJ BLOG

  • Obrázek autoraMarek Švec

Nástroje svobody

Aktualizováno: 20. 4. 2018

Podnikání je poměrně hodně časově náročná činnost. Níže v článku se Vám pokusím poodhalit aplikace a nástroje, které razantně sníží efektivitu práce a dále se zamyslím nad principem delegování. Tento článen je pro podnikatele, primárně v realitách, kteří neví kam dřív skočit. 


Appky & nástroje

Waze: Nejgeniálnější navigace. Je online, takže ví o všech zácpách, nehodách, uzavírkách. Dle toho přepočítává čas cesty a alternativní trasy a já se tak vždy dostanu všude včas. Zná i radary a policejní hlídky, takže mi už mockrát zachráníla řidičák. 


Google kalendář: Bez kalendáře v telefonu, počítači, i u kolegy si dnes nedovedu představit organizování mého, i týmového času. Vždycky všichni víme kde kdo je, a dle toho si organizujeme čas s celým kanclem. 


Dropbox, nebo jakýkoliv cloud: Veškeré soubory mám uložené v cloudu. Takže když potřebuji pracovad odkudkoliv, má informace o všech svých zakázkách vždycky k dispozici. Stejně tak veškeré dokumenty, fotky, kontakty,…


Wunderlist: Úkolovník, k zadávání seznamů úkolů, tak na nic nikdy nezapomenu. Můžu zadávat úkoly i kolegům, nebo vedoucí může kontrolovat jak dělám svoji práci. 


Evernote: Poznámkovník, ve kterém si vedu všechny důležité texty mailů, nápady, poznámky k zakázkám. Prostě co si sem zapíšu už nikdy neztratím. 


Ikatastr: Sice jen náhled náhledu, ale zase do mobilu je to nejrychlejší náhled do toho co kdo kde vlastní Spojený s GPS, takže stačí klknout a jsem hned v katastru. 


Smartemailing: Online aplikace pro automatické odesílání emailů, například pro udržení vztahů s mými současnými i bývalými klienty. Obzvlášťe pokud si vedete blog, či sbíráte kontakty na sociálních sítích, tuhle službu prostě potřebujete. 


Kurzy.cz: Sice není oficiální, ale databáze z katastru, aresu, a všech možných veřejných seznamů. Nejrychleji vše najdu zde. 


Mozzila Thunderbird: Nevěřil bych tomu, ale spousta podnikatelů v dnešní době ještě používá webmailové služby. Stáhněte si klienta a ušetřete 70% času. Pomůže třídit, automaticky odpovídat, lépe vyhledávat. 


Send later add on do Thunderbirdu: Pokud potřebuji někomu poslat mail třeba za měsíc, tato aplikace mi pomůže ho odeslat sama. Prostě jen nastavím, kdy má mail odejít a dál se nestarám. Automat to vyřeší za mě. 


Scanbot: Aplikace, která vám pomocí mobilu umožní scanovat dokumenty. Takže kdykoliv jste v terénu, oscanujete mobilem a již nikdy si nemusíte půjčovat dokumenty do kanceláře, nedejbože nikdy nic neztratíte. Vše se automaticky převádí do pdf. Navíc lze spárovat s Dropboxem, takže jen bliknete telefonem a dokument je v počítači. 


Fakturodi: Geniální aplikace pro vystavování faktru. Trvá to asi 5 sekund, a třeba na mobilu a třeba i z pláže. Účetní nebudou mít co žrát. 


Letakovasamoobsluha.cz: Krom základní funkce, objednání roznosu, mi pomáhá určit kolik je kde domácností. Zakroužkuji v mapě oblast a vidím hned, kolik tam je domů a bytů.  )


Cenovamapa.org: Super nástroj pro cenové mapy, který přesně určí cenu na základě realizovaných prodejních cen. Ale hlavně slouží mi pro plánování roznosu letáků. Každý dům s červeným čtverečkem je v OV. 


Cemap.cz: Jednoduché cenová reporty z nezávislého zdroje, které mi pomáhají jednat o ceně. 


Wix.com: Jednoduchý nástroj pro tvorbu webových stránek. Běží na něm třeba tento web.


Integromat: Automatizační platforma. Jednoduché online procesy dělá sama. Dokáže spojit mail, kalendář, cloud a mnoho dalšího.


Buzzsumo: Vyhledávání nejsdílenějšího obsahu sle klíčových slov. Super ke sdílení trendy článků na sociáních sítích.


Pixabay/Unsplash.com/Pexels.com: Databáze obrázků k příspěvkům na sociální sítě. Obrázky legálně:)


Trello: Nástroj pro projektové řízení a osobní produktivitu.


Todoist: Nástroj pro správu todo listů


Wundetlist: Nástroj pro správu todo listů


Coogle: Nástroj pro vytváření myšlenkových map.

Jaudelam: Potřebujete asistentku, nebo grafika na jednorázovku? Tady ho najdete az příjemnou cenu.


Fivver: To samé, jako Jaudelam, ale v východní Evropy a Asie, takže mnohem levnější :)Tohle jsou boží nástroje, které Vám pomohou zefektivnit Vaši práci. Pokud chcete vidět i systém plánování, napište mi email. 


43 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page